Як допомогти дитині впоратися зі стресом та тривогою?
Дорослі — важливе джерело захисту та емоційної підтримки дітей.
Як ми можемо допомогти дітям упоратися зі стресом і тривогою, особливо в умовах війни:
* Бути поруч, обійняти, почитати разом (дуже дієвими є терапевтичні казки), розуміти, коли дитині потрібна ваша присутність, а коли вона хоче побути наодинці.
Як розповісти дитині про смерть близької людини?
(Рекомендації психолога)
1. Обов’язково треба сказати дитині правду, як би це не було боляче.
· Часто батьки не говорять дітям про смерть близького через страх «зустрітися» з реакцією дитини, з її почуттями. Правда дитині потрібна для того,щоб зрозуміти ситуацію, різкі зміни в житті. З невідомості народжується страх.
Як відповідати дітям на складні запитання щодо вiйни?
І дорослим, і дітям складно не знати точної дати закінчення війни. Проте дещо нам точно відомо, і саме про це ми можемо поговорити з дітьми.
Коли закінчиться війна?
*Спеціальні групи оборони територій (тероборона) охороняють кожен район, щоб був порядок і щоб вороги не змогли проникнути непоміченими.
Як працювати з нічними жахіттями дітей та дорослих?
Кошмари - один з наслідків тривалого стресу. Уві сні люди нерідко продовжують проживати травматичні події.
За словами Софії Ротермель (німецький лікар), щоб знизити ризики повторення кошмарів, важливо правильно готуватися до сну. Дітям за кілька годин не варто дивитися телевізор та проводити час із гаджетами.
Дитячі істерики: недогляд батьків?
З дитячими істериками рано чи пізно стикається майже кожна родина. Зазвичай, коли дитина істерить, дорослі самі починають заводитися. Можуть накричати на малюка або навіть надавати йому стусанів. Іншими словами, "виходять із берегів". Але при цьому вимагають самоконтролю від дитини (малюка).