У стінах Петриківського ліцею відбулося урочисте вручення свідоцтв про закінчення базової середньої освіти. Директор ліцею привітала дітей із закінченням одного з найголовніших етапів у їхньому житті та побажала зробити правильний вибір у подальшому навчанні. Здобувачі освіти 9-х класів висловили вдячність за отримані знання та виховання, яке вчителі вкладали в кожного з них протягом шкільного життя.
Дорогі діти! Швидко промайнули 11 років... Ще зовсім нещодавно разом з батьками ви поспішали на свій перший урок у стінах нашої школи, а вже сьогодні ви закінчуєте свій важливий етап у житті – ви Випускники 2023 року. За всі роки навчання ви отримали безцінні знання та досвід, навчилися цінити те, що маєте, та отримувати зовсім нове та невідоме. Ви всі стали гарними юнаками і дівчатами, які залишать про себе найкращі спогади в серцях педагогічного колективу.
Ви – гордість своєї родини та нашої школи, ви - надія та майбутнє нашої Батьківщини, неньки України. Щасливої дороги у життя!
Свято 1 вересня, День знань, хвилююче для дорослих та дітей. Звук шкільного дзвінка переносить батьків у шкільні, безтурботні роки, вчителів мобілізує до праці, а наших дорогих одинадцятикласників закликає до зібраності й відповідальності перед вибором майбутньої професії.
Здобувачі освіти 11-А та 11- Б класів Петриківського ліцею провели Перший урок " Як пахне айстрами шкільний поріг ", де поділилися власними пріоритетами , життєвими цінностями , впевненністю, що
Настане день, закінчиться війна
І запанує мир у нашій країні,
А в душах знову розцвіте весна
І принесе тепло кожній людині.
У Петриківському ліцеї Петриківської селищної ради навчальний рік розпочався із проведення Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. З метою пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, залучення якомога більшої кількості дітей та підлітків до активних занять спортом, з 4 по 10 вересня 2023 року було проведено багато цікавих заходів: конкурс малюнків «Олімпійський рух - історія і сьогодення», естафети та рухливі ігри «Олімпійці серед нас». Діти отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи на олімпійських уроках: «Історія Олімпійських ігор», «Олімпійські чемпіони України», «Герої Олімпійських ігор». Учасники змагань з футболу, стрітболу, армреслінгу, дартсу, стрибків у довжину, легкої атлетики у чесній боротьбі визначили найсильніших та найспритніших спортсменів. Вітаємо переможців змагань!
У Петриківському ліцеї стартував Всеукраїнський тиждень протидії булінгу. Ключова ідея тижня протидії булінгу - це залучення активних учасників освітнього процесу до вирішення проблеми цькування, налагодження спілкування «на рівних» між дітьми та дорослими. В рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу, з усіма учасниками освітнього процесу проводяться просвітницькі заходи, що спрямовані на формування нульової толерантності до цього явища.
З нагоди Дня туризму, учні 2-Б та 3-Б класу відвідали садибу "Миколин хутір".Господарі для дітей підготували різноманітні розваги, майстер - клас по виготовленню ляльки- мотанки, стрільба з лука, а також пригостили традиційними українськими стравами. Діти отримали масу задоволення і неймовірні враження. Щира подяка родині Деки за гостинність та чудову екскурсію!
Туризм - це рух, а рух це життя, тому цей спосіб захоплення є не аби який корисний для учнівської молоді, що допомагає підтримувати фізичну форму, покращує патріотичне виховання, і суттєво розширює світогляд учнів. Мабуть жодне інше заняття не дає такої можливості розвивати стільки освітніх компетентностей, як туризм.
Сьогодні, 22 вересня в Петриківському ліцеї був проведений день туризму. Учні 2-А та 3-А класів разом зі своїми класними керівниками Чуб Я.Г та Ткаченко О.Г теж відчули себе маленькими туристами, вирушили у похід і відвідали «Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва». Учні занурилися в історію селища та етапи становлення петриківського ремесла. Вдячні за цікаву розповідь екскурсоводові Терещенко Олені Борисівні! Дітками дуже сподобалось!
21 та 22 вересня в Петриківському ліцеї традиційно проходив туристичний квест
" Я Україну!" Учні 5-11 класів мандрували станціями і показували свої уміння, таланти і знання, адже Україна така різноманітна . Україна фольклорна, співуча, святкова, танцююча, казкова, розумничка, безпечна та ще й Україна в stop- cadri, саме такі станції зустрічали туристи на шляху свого маршруту. А по закінченню каша, справжня туристична каша на галявині.
У 2023 Україна доєдналася до міджнародного Дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН). Це перше у світі масшабне вимірювання, що проводиться у 15 країнах світу для дослідження рівня сформованості соціально-емоційних навичок в учнівства 10 та 15 років.
Здобувачі освіти Петриківського ліцею пройшли опитування на спеціально створеній онлайновій платформі. Дані, отримані в результаті дослідження, стануть підгрунтям для зміни освітніх політикта ширшого впровадження соціально-емоційного навчання. Увага до цих навичок може стати ключем, щоб надолужити роки пандемії і війни.
День захисників та захисниць України вже другий рік поспіль нам доводиться відзначати в умовах повномасштабного вторгнення росії в нашу мирну, суверенну державу. Ми низько вклоняємось та шануємо українських Героїв та Героїнь, тих, хто захищав та захищає Україну та її територіальну цілісність під час кривавих боїв. Віримо в наших Героїв, Пишаємось ними! Кожної хвилини, всі - і дорослі і малі - серцем і думками - разом із захисниками!
З нагоди Дня захисників та захисниць України в Петриківському ліцеї провели захід „Віримо! Пишаємось! Підтримуємо!” До нас завітав ветеран , учасник бойових дій Юрій Стасовський. Спільними зусиллями, маленькими кроками, кожен на своєму місці, наближаємо велику Перемогу України!
Дякуємо нашим славним та мужнім Захисникам і Захисницям! Ми сильні! Ми незламні! Ми - Українці!
Віримо! Україна переможе!
Нестерпним болем повен Бабин Яр.
Тисячоліттям тугою волає.
Безсилі тиша тут і календар.
І берегів у пам'яті немає.
29 вересня - День пам'яті жертв Бабиного Яру - одного з найжахливіших символів Голокосту. Бабин Яр... Полюс нелюдськості... Наша біль... Наша пам'ять... Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров'ю.
З нагоди вшанування пам'яті жертв, розстріляних у Бабиному Яру, старшокласники Петриківського ліцею стали учасниками віртуальної екскуосії "Місце, пронизане болем".
НУШ 5 клас
Знайомство з новим навчальним предметом - Вступ до історії України та громадянської освіти, розпочалося з дослідження історії власної родини.
Проєкт " Історія моєї родини" має на меті краще дізнатися про минуле своєї сім'ї, дослідити родовід, простежити історію утворення сім'ї, відчути гордість за своїх пращурів, створити власними руками сімейну реліквію.
Здобувачі освіти 5-А, 5-Б, 5-В класів гарно підготувалися до презентації проєктів. Діти представили генеалогічні дерева, родинні фотоальбоми, цитати з розповідей своїх рідних, фото родинних документів.
Проєкти готувалися у співпраці з батьками, дідусями і бабусями. Кожен учасник презентації озвучував найзаповітнішу мрію своєї родини - ПЕРЕМОГА України у війні з лютим ворогом, який відібрав у нас мирне життя.
Слава ЗСУ! Слава Україні!
З метою втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості, сьогодні зі здобувачами освіти 5-В класу(класний керівник Лелюк А.М.) була проведена виховна година " Я вірю в майбутнє твоє, Україно!", присвячена місячнику шкільних бібліотек під відповідним гаслом. Під час виховної години учні поділилися своїми сподіваннями та склали чек-лист необхідних справ кожного з нас щодо майбутнього нашої держави, згадали вислови відомих людей України про нашу Батьківщину та ще більше поринули у атмосферу патріотичності та гордості за те, що всі ми носимо величне ім'я Українець!
В Петриківському ліцей впродовж двох днів відбувся захід з патріотичного виховання « Формування національно- патріотичної свідомості у дітей в системі виховної роботи». На майдані був організований флешмоб « Ворога поборемо!» . Щоб підкреслити значення свята діти одягнулися у вишивані сорочки. Протягом фестивалю тривала робота , де практично було використано елементи військово - патріотичної гри Сокіл(Джура)».
На практичній частині джурівці мали змогу продемонструвати свої знання та можливості в конкурсах «Відун»,
військово-спортивній естафеті, збиранні військового рюкзака, розбір автомата та плетіння маскувальних сіток на потреби ЗСУ.
Проведення таких заходів сприяє вихованню в учнів поваги та любові до Батьківщини, українського народу, формуванню в них свідомого громадянина - патріота української держави. Вчителі та учні ліцею пишаються українськими воїнами, їх героїчними подвигами в ім’я України!
Щиро дякуємо всім, хто долучився до заходу. Разом ми сила!
Сьогодні Петриківський ліцей ( директор Марина Сорока) відвідало Представництво Датської ради у справах біженців в Україні
Сектор гуманітарного роззброєння та миробудівництва.(Керівник групи відділу з інформування про мінну небезпеку Олена Сівер)
Мілявський Михайло Юрійович, інструктор провів інформування учнів щодо ризиків повʼязаних з мінами та вибухонебезпечними залишками війни.
24 жовтня в Петриківському ліцеї Петриківської селищної ради пройшов І етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, мета якого була перевірити рівень знань та виявити творчі здібності здобувачів освіти з таких розділів мовознавства, як: фонетика, орфографія, лексика, морфологія, синтаксис та пунктуація. За допомогою творчих завдань з літератури діти мали змогу показати вміння аналізувати художні твори українських письменників.
Учасникам олімпіади, які доклали великих зусиль, наполегливості для отримання глибоких та якісних знань, бажаємо перемоги!
В рамках Місячника шкільних бібліотек здобувачі освіти 5-Б класу (класний керівник Лавріненко В. С.) прийняли участь у годині спілкування "В моєму серці живе Україна". Діти збагатили і поглибили свої знання про Україну, її історичне минуле і сьогодення. Повторили державні та народні символи України, дізнались багато цікавої інформації про рослини-обереги, традиційний український одяг та предмети побуту. Після вдалого спілкування учні продемонстрували свої знання, кмітливість та ерудицію в грі-вікторині «Ми – Українці».
З 4 вересня по 30 листопада 2023 року Національний банк України разом із партнерами запрошує долучитися до благодійної акції "Смілива гривня", щоб зібрати кошти на допомогу ЗСУ.
І наш заклад вже бере активну участь у цій акції. Долучайтеся і ви!
У рамках проведення місячника шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно» з метою виховання духовних цінностей в учнів та залученню нових користувачів до бібліотеки у 5-А класі (класний керівник Дудка І.В.) була проведена година спілкування на тему:’’ Мова – духовний скарб народу’’ та літературна гра ‘’З історії української писемності’’.
25 жовтня до Дня української писемності та мови був проведений у 10-Б класі цікавий урок-квест «Там, де сучасність переплітається з минулим» учителем української мови та літератури Діденко Ю.С. Здобувачі освіти об’єдналися у дві команди та пройшли станції, на яких зустрілися з Іваном Котляревським, Іваном Франком, Тарасом Шевченком, Іваном Багряним, Лесею Українкою. Отримавши завдання від митців, діти успішно пройшли всі зупинки та завдання квесту, виявивши глибокі знання та любов до української мови.
Бажаємо учням, щоб цей досвід надихав на подальше вивчення української мови, адже володіння рідною мовою є ознакою справжнього українця!
26 жовтня до Дня писемності та мови була проведена інтелектуально – розважальна гра «МовиМоQUIZ» та урок – квест «Соловейко», «Паляниця» серед здобувачів освіти 5-А, 5-В та 6-Б класів учителем української мови та літератури Кінжибло В. А. Учасники, поділившись на команди, виявляли уміння працювати індивідуально та в команді. Зміцнювали свої знання з морфології, лексикології та фразеології, розвивали логічне та критичне мислення.
З метою розвитку математичної компетентності та математичної освіти ,у Петриківському ліцеї Петриківської селищної ради, 24 жовтня відбувся lll етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, в якому взяли участь учні 6-11 класів. Бажаємо успіхів у цьому складному відбірковому етапі, на шляху до перемоги.
"Розмовляй українською, чуєш?
Обіцяй! Як не вмієш - навчись!
Бо пізніше про це пошкодуєш -
Вже не буде, як було колись." Саме під цим гаслом Оксани Павлик-Дем'янчук у Петриківському ліцеї відбувася урок, присвячений Дню української писемності та мови.
Разом зі здобувачами освіти 10-А класу (кл.кер. Гречанова І.В) згадували старі фразеологізми та вивчали нові за допомогою карткової гри "Мовологія. Мова починається з тебе." знаходили лексичні помилки з роздрукованих світлин афіш, а під кінець уроку цікавим завданням стало відтворити українську пісню та відгадати її назву за допомогою міміки та жестів. Перемогу отримали обидві команди.
Тож вивчаймо та популяризуймо українську мову разом!
Рідна мова- неоціненний скарб нашої України, яку ,,Як парость виноградної лози ''( М. Рильський) треба любити і вдосконалювати.
Здобувачі освіти 11- А класу Петриківського ліцею взяли активну участь у ,,Мовному фесті'', присвяченому Дню української писемності та мови. Цікаве, пізнавальне, зворушливе українське слово! Тож любімо свою рідну мову, з нею наше майбутнє!
Учні Петриківсько ліцею Петриківської селищної ради здобули перемогу в конкурсі у формі онлайн вікторини до Дня української писемності та мови "Наша мова солов'їна, в нас вона єдина ". Вітаємо наших учасників та бажаємо не зупинятися отримувати якісні та ґрунтовні знання!
Учнівська спільнота та команда "Джура" Петриківського ліцею прийняли участь у благодійній акції від Національного банку України "Смілива гривня" . Зібрані кошти (10846,80 грн) перерахували на потреби Збройних Сил України.
У Петриківському ліцеї підведені підсумки І туру учнівської олімпіади з української мови та літератури. В олімпіаді,як і зазвичай, взяли участь здобувачі освіти середньої та старшої ланки, які показали достойні результати, але лише ті, хто впорався бездоганно зі своєю роботою, отримали перемогу. Отже, вітаємо переможців: 7-А клас - Стежка Іван,
8-Б клас - Пацьора Єлизавета;
9-Б клас - Бережна Єлізавета ,
10-Б клас - Перепелиця Поліна
11-А клас - Кістриця Анна.
Бажаємо й надалі демонструвати найкращі результати й не зупинятися на досягнутому!
Ми по-різному переживаємо нинішні події. У нас різні емоції, різні відчуття, різні переживання. Але нам потрібно пам'ятати, що не треба мовчати — тоді, коли ми почуваємося погано, коли ми не справляємося.
У Петриківському ліцеї проведено тренінг для здобувачів освіти "Ти як?".
Учасники тренінгу спробували себе в ролі кухарів та розробили власний рецепт каші
" Казан здоров'я", вправа
" Банка щастя " сприяла розставленню пріоритетів та відділяти важливе від другорядного.Головне для нас зараз – вміти сформувати міцну внутрішню опору, яка дасть змогу протистояти умовам сьогодення…
13-17.11 в Петриківському ліцеї ( директор Марина Сорока) пройшов ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ.
Саме з метою безпечної дороги до школи були проведені уроки, як онлайн так і офлайн. Адже кожний урок адаптований саме до нашого сьогодення і містить наочні презентації.
Це уроки у формі гри «ДОРОЖНІЙ ПАТРУЛЬ» 1-5 кл ., уроки «ОНЛАЙН ШКОЛА ПДР» 6-9 кл.,Арт- квести «БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ» 1-5 кл.,
Селфі квести «БЕЗПЕЧНОЮ ДОРОГОЮ» 6-11 кл.
В Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.
Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
90-ті роковини страшної трагедії...
Голодомор – це геноцид Українського народу, скоєний у 1932-1933 роках керівництвом радянського союзу з наміром остаточно ліквідувати український спротив комуністичному режиму та спроби побудови незалежної від москви Української Держави. Ця кваліфікація випливає із ЗУ «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 року. Також станом на листопад 2023 року Голодомор 1932-1933 років в Україні визнали актом геноциду парламенти 28 держав.
Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо!
Підтримувати один одного та пліч-о-пліч протистояти насильству, не сподіватись на випадковість, а збільшити обізнаність і розуміння про форми насильства , привернути увагу до проблем його подолання, та покращити своє ментальне здоров'я – такі задачі ставить перед собою Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Старшокласники підготували буклети- пам'ятки для здобувачів освіти початкової ланки.
Як добре слово душу зігріває…
Всього лиш слово, але в нім тепло,
Воно так щиро й ніжно пригортає,
Що враз до серця щастя прибуло.
Ну, хто б подумав? Усього лиш слово,
А світ змінився, посвітліло все.
І стало раптом гарно і чудово,
І хвиля радості у небеса несе…
У Петриківському ліцеї здобувачі освіти долучилися до Дня волонтерів та створили свій волонтерський внесок- рукавички нашим Захисникам зі словами подяки.Нехай ,неодмінно, вас зігріють ці рукавички,дорогі наші! Слава Україні! Героям Слава!
Петриківський ліцей є одним з осередків, де шанують та вивчають традиції рідного краю.
Наша культурна спадщина є невід'ємною частиною навчального процесу учнів різного віку.
З нагоди 10-річчя внесення Петриківського розпису до списку Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, в стінах ліцею було проведено виховні заходи.
З учнями 2-Б класу було проведено інтегрований урок (образотворче мистецтво та англійська мова) "Петриківські диво-квіти - краса і традиції сплелись воєдино". Діти мали нагоду створити калиновий віночок, промальовуючи орнамент пальчиком, як колись, це робили перші майстрині.
За співпраці вчителів трудового навчання, дівчатка 6-Б класу створили макети сучасних вишиванок з Петриківським орнаментом, а хлопчики досліджували традиції стінопису нашого селища.
Як підсумок, учні проявили свою творчість, креативність та знання щодо наших традицій.
Пам'ятаємо, що спадщина є нашим набуттям з минулого, з яким ми живемо сьогодні і який,обов'язково, передаємо майбутнім поколінням.
В рамках акції "16 днів проти насильства ", у
Петриківському ліцеї інспектором ювенальної превенції Аліною Саркісьян було проведено лекції на тему«Освітнє середовище - вільне від будь-яких форм насильства" ! Здобувачів освіти було проінформовано про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх у разі порушення прав інших людей, про негативні соціальні явища та їх взаємозв'язок з правопорушеннями.
11 грудня в Петриківському ліцеї ( директор Марина Сорока) відбувся патріотичний конкурс «Ми майбутні Захисники України» присвячений Дню Збройних Сил України. Хлопці 10-11 класів демонстрували свій розум, сміливість, мужність та відважність протягом п’яти етапів конкурсу. На заході були почесні гості- воїни ЗСУ, які оцінювали претендента на звання найкращого, гідного переможця. Та українцям не личить програвати, тому всі учасники проявили стійкість та цілеспрямованість, освоїли в самі короткі терміни основи військової підготовки, вражали суддів та глядачів своєю фантазією, талантами та здібностями.
Дякуємо всім конкурсантам за участь (Геймур Денис 10-А, Щербина Станіслав 10-Б, Полов'ян Анастасія 10 -В, Олійник Владислав 11'А, Дорош Артур 11-Б), а педагогам та ліцеїстам за підтримку!
Все буде Україна!
Веселий, цікавий та інтерактивний новорічний марафон довжиною в тиждень у Петриківському ліцеї (директор Марина Сорока) фінішував. Новорічне сучасне українське свято без Діда Мороза і Снігурки для ліцеїстів мало багато руханок, ігор, таночків, конкурсів, у повному українському музичному оформленні Кожен гість новорічного дійства отримав подарунок від Петриківського селищного голови Н.І.Коваленко. Отож новорічне дійство було не тільки яскравим, а ще й солодким.
Щоб здійснилися усі наші й ваші бажання.
А рідному селу – у рік Дракона - процвітання!
Тож бажаємо вам, щоб у новому році
Були щасливими синочки й доці,
Щоби повнились комори,
Обминало щоб вас горе,
Щоб сонечко усміхалось лагідно і щиро,
І жили ви всі в любові, щасті й мирі!
Сьогодні український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії — День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу. Вітаємо Вас зі святом і бажаємо і надалі триматися разом!
Нехай же наша державницька діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу. З Днем Соборності України!
Зустріньмо свято соборності з вірою в щасливе і мирне майбутнє нашої держави. Нехай любов до рідного краю згуртовує нас в ім'я процвітання демократичної і могутньої України. Саме нашому поколінню відведено цей важливий історичний шанс. Не упустімо його і цінуймо час, у який живемо.
Пам'ятаймо та шануймо наших національних Героїв. Молімо Бога за тих, хто віддав своє життя за Україну і зробімо все для того, щоб їхня велична благородна мета не перетворилася в ілюзію. Слава Україні! Героям Слава!
З метою розширення й поглибленyя знань про безпечний Інтернет та соціальні мережі, для обізнаності учнів про небезпеки, які існують у віртуальному середовищі і про шляхи їх подолання, для здобувачів освіти був запропонований онлайн тест, який вони склали успішно.
6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). З цієї нагоди у Петриківському ліцеї проведено освітній захід для здобувачів освіти, на якому діти дізналися про важливість дотримання правил безпеки платежів і розрахунків в Інтернеті.
Неймовірні емоції!
Ми переможці!
Ми кращі!
2 тур змагань"Пліч-о-пліч" розпочато з Перемоги!
Кращі волейболісти Петриківського ліцею: Калюга Іван, Польшаков Данііл, Лук'яненко Іван, Волков Артьом, Білий Нікіта, Боров Михайло, Василенко Дмитро, Макарчук Ярослав(тренер команди Франчук І. Д.)
Скажіть, що такого свята не існує, але мушу визнати , що сучасне молоде покоління іншої думки. Так, про кохання треба говорити не один раз на рік, ним треба не тільки жити, а й дихати щоденно. Що не говоріть, але любов єдина рушійна сила, без неї не було б життя на землі. Споконвіку ще існує дилема, хто головний із нас? Сильні чоловіки чи ніжні і вразливі жінки? Саме це і з'ясовували, бо Святий Валентин запросив на батл. Математика і хімія, біологія і література, музика і краса , практично всі рубрики були наповнені темою коханням, бо воно було навіть в сонячному деньочку, зачаровувало і серця огортало.
Серед чоловіків та дівчат 10-А,10-Б,10-В,11-А,11-Б та 8-А класів( Петриківський Ліцей , директор Марина Сорока) здобули перемогу Дівчата!
На минулому тижні в Петриківській громаді стартував 2 етап Всеукраїнських змагань"Пліч-о-пліч". Розпочали змагання хлопці, а
сьогодні до змагань долучились і дівчата. Вони продемонстрували свої уміння гри у волейбол,прагнення до перемоги. Кращими стали юні спортсменки Петриківського ліцею(Миронова Вероніка, Рудовол Юлія, Колос Софія, Таран Юлія, Подскрьобишева Ніколь, Здор Анастасія, Пацьора Єлизавета, Рудовол Тетяна, Москаленко Софія, Конох Марина).
Вітаємо наших переможців і бажаємо успішних виступів на обласному етапі змагань!
Минуло десять років із того часу, як відлетіла у вирій Небесна Сотня…
І два роки уже б’ються горді, незламні сучасні Захисники, виконуючи священні заповіти своїх батьків - ніколи не коритися ворогам, щоб не були даремними втрачені сотні життів, бо немає в людини нічого дорожчого за рідну землю, за свій край, за свою мову, звичаї та традиції…
До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні у нашому ліцеї проведені заходи: «Народ мій рідний бережуть лелеки, що відлетіли сотнею далеко»,
«100 тату на душі України», «Зрізані крила, або Ирій для янголів».
"Мова - мій маркер.
Розмалюю соковитими фарбами почорнілий від горя світ.
Мова - мій кордон.
Зачиняю щільніше двері,
Щоб непрохані гості не руйнували мій спокій.
Мова - моє світло.
Навіть коли гаснуть усі вогні міста,
Вона веде мене до мети.
Мова - мої стовпи.
Вони тримать небо українським..." саме цим уривком з вірша Надії Базильської розпочався День рідної мови у Петриківському ліцеї. Здобувачі освіти взяли активну участь у мовознавчих квестах, поетичних вікторинах та довели свій патріотизм, виконуючи кожне завдання на "відмінно". Виховуймо в дітей почуття любові до рідної мови, активно вживаючи її у повсякденному житті, слухаючи українські пісні, читаючи українські книги, дивлячись українські фільми. Тримаймо мовний фронт гідно!
З метою вшанування пам'яті полеглих Захисників, а також до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну в Петриківському ліцеї було проведено мітинг-реквієм. Здобувачі освіти 10-11 класів поклали квіти до стіни Пам'яті загиблих односельців, де розповідали щемливі слова та вшанували хвилиною мовчання пам'ять воїнів, які віддали своє життя за Батьківщину. Дякуємо за можливість навчатися в стінах ліцею та ніколи не забудемо ціну спокійного життя.
24 лютого 2024 року минає другий рік від початку повномасштабного збройного вторгнення російської федерації на територію України. У ці дні українці об’єднуються, щоб знову привернути увагу світової громадськості до війни. Ми, українці, тримаємо оборону й демонструємо волю перемогти ворога, чим доводимо спроможність протистояти російській військовій агресії. Ми дякуємо нашим захисникам і захисницям, Збройним Силам України, Національній Гвардії України, волонтерам.
Сьогодні здобувачі освіти та педагоги ліцею не залишились осторонь. На виховних годинах, уроках історії згадували ці історичні події.
Дякувати героям ЗСУ – це прояв поваги до людей, які ризикують своїм життям заради нашого благополуччя. Вони забезпечують мир та безпеку нашої країни, що є надзвичайно важливим для забезпечення спокою та розвитку. За ініціативи команди «Джура» була проведена акція на підтримку військових «Разом до Перемоги».
Уся учнівська спільнота Петриківського ліцею долучилася до цієї акції : ми малювали листівки, пакували солодощі та речі особистої гігієни, писали листи, і передали все це Лобойкові Семену Владиславовичу молодшому сержанту 25 окремої повітрянодесантної бригади, який сьогодні завітав до нашого ліцею.
Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищий рівень, чим збагатив увесь світ.
Напередодні 210 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка у 10-Б класі Петриківського ліцею пройшов інтелектуальний квест «Т.Шевченко-позивний «Кобзар»». Під час проведення заходу здобувачі освіти поглибили знання про життя і творчість письменника, показали вміння працювати в команді, розвивали здатність до взаємодії, виявили громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т. Шевченка, збагатили словниковий запас, розвивали творчі здібності та відчули гордість за Україну.
Читаймо ж Шевченка!
Читаймо про Шевченка!
Знайдімо місце для Кобзаря
на своєму життєвому полі!
Любімо Велетня Духу!-
під таким гаслом відбулися заходи у Петриківському ліцеї до 210-ї річниці від народження Тараса Григоровича Шевченка: читацька конференція,,Живи у віках Шевченкова доле''( 11-А), квест,, Єднаймо Україну Тарасовим словом'' (10-А), книжкова вітальня,, Цікаве про Шевченка ''( 6-Б).
Кожен з присутніх укотре переконався, що слово Шевченка і сьогодні має потужну силу, зцілює, окрилює, надихає, гуртує. Тож головне- пам'ятати заповіт Кобзаря і бути сильними: ,, Борітеся - поборете '.
Сьогодні, 14 березня, відзначаємо День українського добровольця – свято мужності, самовідданості та героїзму. Це день, коли ми вшановуємо тих, хто став на захист нашої незалежності, суверенітету та територіальної цілісності.
Українські добровольці - це справжні герої, які своїми вчинками та самовідданою службою доводять, що справжній патріотизм - це не лише слова, а дії.Вітаємо всіх українських добровольців з цим святом! ВИ-кращі з кращих, і ваша мужність надихає нас всіх. Виховні заходи пройшли для учнів 5-11 класів Петриківського ліцею (директор Марина Сорока) онлайн.
13 квітня в смт. Солоне відбувся III тур Всеукраїнських змагань "Пліч -о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" серед команд Дніпровського району з баскетболу та футзалу.
Переможцем змагань з баскетболу стала команда Петриківського ліцею(Хоменко Іван,Калюга Іван,Клешня Костянтин,Щербина Станіслав,Польшаков Данііл,Василенко Дмитро,Олійник Олександр),а хлопці 2012-13р.н.(Шаня Єгор ,Глущенко Тимофій,Кім Мирослав,Колос Артем,Данилейко Владислав,Колос Роман,Щербина Єгор,Бараненко Давід,Мостовий Павло) вийшли до фіналу і вибороли почесне 2 місце .Дніпрвська РДА відзначила нашу перемогу і нагородила команди кубками та медалями.
Загальнонаціональна акції єднання та віри "Випускник- 2024 року для майбутніх поколінь", #День_Довкілля_разом_з_Випускниками_2024 в Петриківському ліцеї (директор Марина Сорока) проходить в два етапи. Перший етап відбувся саме сьогодні і саме сьогодні подвір'я ліцею поповнилось на 18 вічнозелених туй. До випускників 2024 року долучилися всі ліцеїсти.
Сьогодні разом з підлітками Петриківського ліцею ми провели тренінгове заняття «Професія - моє майбутнє!»
Розмірковуючи над своїм майбутнім, перш за все молодь вирішує, яку професію обрати. І в цей особливий період життя підлітків, доречною буде допомога в оволодінні навичками самостійного вибору майбутньої професії.
Вибір майбутньої професії - тема актуальної розмови для кожного, бо це одне з найважливіших питань у житті, від якого багато в чому залежить подальша доля. Ключовими аспектами у виборі професії є такі питання: Що я добре вмію? Чого я хочу? Що потрібно зараз суспільству?
Ми розглянули які існують типи професій, професії майбутнього, розширили свої знання про актуальні та найбільш високооплачувані професії в Україні на сьогоднішній день.
Щоб зробити правильний вибір професії, дуже важливо бути проінформованим: читати про різні професії, дізнаватися про особливості праці, порівнювати підійде вона вам чи ні. Робота повинна приносити не тільки гідний заробіток, а й моральне задоволення.
Також користуючись нагодою нагадали підліткам про мінну безпеку, що потрібно знати та виконувати в разі виявлення небезпечних предметів. Безпека понад усе!
Вітаємо Бровенко Ірину, ученицю 5-В класу, з грамотою за ІІІ місце, здобутою в обласному етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю "В об'єктиві натураліста - 2024", номінація "Фото", та Дорошенка Станіслава, учня 8-А класу, з перемогою обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея» у 2024 році (ІІІ місце).
З метою формування активної громадянської позиції, національно-патріотичного виховання учнівської молоді здобувачі освіти 10-11 класів Петриківського ліцею взяли участь у заході "Ярмарок військових спеціальностей" . Справжні воїни ПвК "Схід", які були в тому пеклі та представники військової кафедри військових навчальних закладів для здобувачів освіти провеели просвітницькі бесіди про важливе сьогодні. Про одяг та особливості бойового знаряддя військових та способи його ураження, про певні тактичні дії при
виконанні бойових завдань, про першу медичну допомогу, про особливості та переваги професії військових. А на завершення, для розвантаження атмосфери,військові зіграли на музичних інструментах, що доводить, що українська нація талановита в усьому!
На захисті України справжні безстрашні титани.
38 років тому на території України сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства - аварія на Чорнобильській АЕС, яка забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології.
26 квітня є днем пам'яті героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Здобувачі освіти Петриківського ліцею разом з усією країною вшановують пам'ять загиблих ліквідаторів, які віддали своє життя для того, щоб Україна жила, працювала, навчалася і творила.
Сильна країна починається з сильної родини.
Майже щотижня, найкращі спортсмени Петриківського ліцею беруть участь у спортивних змаганнях. В спортивному залі та на стадіоні вирують емоції учасників змагань та вболівальників. Нарешті, усі можуть у повній мірі насолодитися майстерністю наших найкращих спортсменів, їх силою, швидкістю, тріумфом перемоги.
26 квітня 2024 року в Петриківському ліцеї було проведено фізкультурно-оздоровчий захід «Тато, мама, я – активна сім’я». У змаганнях брали участь найактивніші родини.
У естафетах, конкурсах та вікторині юні спортсмени зі своїми татами і мамами намагалися показати всі свої фізичні якості, вміння і знання.
У запеклій та безкомпромісній боротьбі перше місце виборола родина Єви Самойленко. Друге місце посіла родина Єгора Щербини. Зовсім трішки поступилася другому місцю родина Іринки Строценко, зайнявши третє місце. Всі учасники змагань отримали заслужені нагороди: грамоти, медалі та солодкі подарунки.
Позитивні емоції учасників змагань, вболівальників та організаторів змагань варті докладених зусиль. Перемагає той, хто йде вперед. Бажаємо усім нових перемог та звершень!
Чистий четвер – День особливої сили. Він прийшов не в кожну українську оселю,адже багато домівок зруйновані ворогом…. Команда "Браві козаченьки" ("Джура") ініціювала акцію "Великодній кошик". Усі ліцеїсти Петриківського ліцею ( директор Марина Сорока) з задоволенням підтримали ідею. І 100 пасочок поїхали до воїнів ЗСУ!
Напередодні свята нехай ясними стануть думки, а Україна очиститься від російської навали! Знаємо і віримо, що ЗСУ виметуть те сміття, яке принесла рф в охайний український дім
Молимось за Мир і Перемогу, а в кожному українському серці формуємо велику силу протистояння злу!
У Петриківському ліцеї завершився Тиждень цивільного захисту.
Завданням цього тижня було поглибити проінформованість та знання дітей з життєво необхідними знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації.
Для здобувачів освіти вчителями-предметовцями були проведені години спілкування, тематичні виховні години, дидактичні ігри. Відпрацьовані дії надання медичної та домедичної допомоги. Написані тематичні диктанти, проведені практикуми та переглянуті відповідні фільми.
В Петриківському ліцеї (директор Марина Сорока) пройшли заходи з відзначення Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939- 1945 років. Вислів "Ніхто не забутий", як ніколи, звучить актуально сьогодні. Ми всі пам'ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам'ятаймо тих, хто боровся за Україну тоді!
Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!
Сьогодні Петриківський ліцей Петриківської селищної ради спільно з державами Європейського союзу святкує День Європи. Для нас це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Учні 8-Б класу з класним керівником Тетяною Дорошовою подорожували країнами Європи, взяли участь у інтерактивній конкурсно-розважальній грі "Європа на долоні".
День Європи в Петриківському ліцеї видався насиченим, цікавим та змістовним. Цінно те, що діти багато знають про Європу та її країни, адже самі відвідували їх. Здобувачі освіти 10-11 класів разом з координатором Євроклубу Тетяною Дорошовою взяли участь у онлайн -вікторині "Мандрівка Європою".
У День Європи ми висловлюємо подяку країнам Європейського Союзу за підтримку та допомогу у боротьбі з російськими окупантами . Щиро сподіваємося, що зовсім скоро Україна стане повноправним членом європейської родини.
15 травня Україна та світ відзначають Міжнародний день сім’ї.
Українська сім’я будується в тісній єдності зі своїм народом на засадах любові, духовності і віри. Любов до Батьківщини, до рідної землі пронизує всі ділянки родинного життя і об’єднує ввесь рід. В Петриківському ліцеї ( директор Марина Сорока) відбулася виставка фотосвітлин 1-4 класів "Моя сім'я". Та переможців обрати неможливо! Всі відвідувачі родинної галереї зрозуміли,що
щаслива родина – це душа України!
16 травня 2024 року Україна відзначає День вишиванки.
Вперше його відзначали у 2006 році. П’ятеро студентів історичного факультету Чернівецького університету започаткували День вишиванки. Історія свята дуже цікава. У той час це було своєрідним викликом, бо вишиванка не мала популярності і не була звичним предметом гардеробу.
Тепер у це складно повірити – більшість з нас мають принаймні одну вишиту сорочку чи сукню, вишиті елементи повернулися в моду і з’являються у мас-маркеті та на світових подіумах.
Вишиванка – символ України,
Кожної великої родини,
Нашої історії та мови
Залюбки вдягаєм її знову.
У Петриківському ліцеї пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху
" Безпека на дорогах в умовах воєнного стану ".
Поліцейським офіцером громади СВГ ВП ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області старшим лейтенантом поліції Ніколіч Юрієм Петровичем був проведений єдиний національний урок " Безпечна дорога додому ".
Із року в рік ми підтримуємо добру традицію відзначати День знань - початок нового навчального року.
Цей день є визначним і радісним святом, адже він знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві.
Для когось цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, що прокладе межу між дитинством і дорослим життям.
А для когось він — перший. Із нього розпочинається цікаве шкільне життя.
Перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.
Цього року свято особливе…
На жаль, реалії нашого життя не дозволяють зустрітися всім нам на нашому прекрасному шкільному подвір'ї.
Але ми вирімо, що зовсім скоро біла голубка миру обов’язково прилетить на нашу рідну землю.
І тоді інакше засяє сонце, небо стане чистішим, а наша життя покинуть повітряні тривоги.
Сісти за парти в сьогоднішніх реаліях – це героїчний вчинок, який говорить про наше прагнення бути цивілізованою, високо освіченою країною.
Ми готові навчатися навіть у складних реаліях.
Наша щоденна якісна робота буде внеском до наближення Перемоги.
Адже ми - сильні! Ми - Україна!
Як завжди, у вересні, стартує Місячник профілактики ДТП "Увага! Діти на дорозі!". У Петриківському ліцеї для здобувачів освіти були проведені бесіди на тему "Безпечні маршрути" , вікторина та конкурс
"Водій і пішохід". Підсумком профілактичної роботи був девіз "Правила дорожні завчи до ладу, щоб не потрапити раптом в біду!"
Кожен з нас щодня користується дорогами, і дуже важливо знати, як правильно поводитися на них, щоб не наражати себе на небезпеку. У рамках місячника " Увага! Діти на дорозі!", зі здобувачами освіти 6-В класу було проведено виховну бесіду на дуже важливу і актуальну тему — про безпечну дорогу додому та правила дорожнього руху.
Таке коротке слово мир. А яке воно актуальне і важливе. З 1982 року 21 вересня відзначають Міжнародний день Миру.
Мир у душі, мир у домівках, мир у класній родині, мир в Україні, мир у світі…
Ми, українці, повинні обов’язково зберегти в собі людину, попри всі жахіття та терор; не втратити віру в нашу перемогу та щасливе майбутнє нашої країни, попри весь біль та безпомічність; зберегти в собі Україну сьогодні заради нових поколінь, наших дітей та нових людей!
Найкращий відпочинок – на природі. Вона дарує людям чисте, свіже повітря, гарний настрій і великий заряд бадьорості. День туризму - 2024 був проведений для дітей на відмінно!
Щорічно в рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» з 16 по 20 вересня 2024 року проходить Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
Цього року просвітницько- профілактичну роботу щодо запобігання такого явища,ми назвали "Антибулінгова скринька".
Здобувачі освіти отримали багаж знань та підходів, щодо подолання такої негативної поведінки.
Булінгу в нашім житті немає місця !!!
Щорічно, у вересні, проводиться місячник "Увага! Діти на дорозі!", присвячений безпеці дітей на проїжджій частині, адже статистика невтішно констатує, що з року у рік кількість постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах не зменшується. Класні керівники 5-А класу, Пацьора Л.М. та 5–Б класу, Земляна Т.С. разом з Хмелинським Р.А. Офіцером поліції провели захід щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, щоб нагадати дітям правила дорожнього руху, призабуті за літній період. Питання присвячені вивченню правил дорожнього руху є надзвичайно важливою справою. Головною метою місячника- збереження життя і здоров’я дітей на дорогах.
Завжди пам'ятай, твоя безпека - в твоїх руках! Якщо ти знаєш правила дорожнього руху і дотримуєшся їх - ти захищений.
29 вересня - День пам'яті жертв Бабиного Яру. Саме цього дня у 1941-го році в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Ця трагедія стала всесвітнім символом Голокосту. Лише протягом двох днів було знищено більше 33 тисяч людей. Пам'ятаємо.
Уроки Пам'яті в 8-А,9-А та 11-А кл.(вчитель Решетняк Л.М.),присвячені вшануванню трагедії Бабиного Яру були проведені для здобувачів освіти
Петриківського ліцею Петриківської селищної ради. Під час уроків діти побачили копії оголошень, якими нацисти погрожували тим, хто знехтує їхнім наказом, побачили фото та відеодокументи суворого вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві.
Почуття емпатії до знищених нацистами євреїв охопило дітей, бо нинішня війна росії проти України щодня демонструє жорстокість, ненависть ворога до мирних громадян і до дітей.
Історія вчить. Уроки історії не треба забувати.
З вірою в ЗСУ плекаємо ПЕРЕМОГУ.
Сьогоднішнє свято - це можливість подякувати нашим Захисникам і Захисницям, які не шкодують своїх сил заради миру в Україні.
У такий знаменний день всією шкільною родиною вітаємо всіх, хто стоїть на захисті кордонів нашої Батьківщини. Ви сильні, стійкі, сміливі і хоробрі, бо українці мають козацький дух, дух нескорених людей, які знають, що таке воля...Низько вклоняємося вам! Нехай служба буде спокійною, а життя - яскравим, довгим, в домі панує тепло, затишок і любов. Шана і Слава Захисникам і Захисницям, Слава Україні!
Тарілка здорового харчування - це концепція, що була розроблена експертами з Гарвардського університету, яка допомагає налагодити харчування та зробити здоровий вибір простим і зрозумілим. Вона пропонує візуальне уявлення про те, як повинні виглядати прийоми їжі, щоб вміст і співвідношення основних поживних речовин був у них максимально збалансований.
Півтарілки овочів і фруктів. Овочі та фрукти є основою здорового раціону. Вони багаті на вітаміни, мінерали, антиоксиданти і клітковину, що сприяє підтримці імунної системи, покращенню травлення та загальному самопочуттю. Різноманітність кольорів на тарілці означає різноманітність корисних речовин. Спробуйте додавати до кожного прийому їжі не менше двох різних видів овочів або фруктів.
Чверть тарілки цільнозернових продуктів. Цільнозернові продукти, такі як вівсянка, бурий рис, кіноа або ячмінь, є чудовим джерелом клітковини, що підтримує здорову роботу шлунково-кишкового тракту і допомагає контролювати рівень цукру в крові. Вони також забезпечують енергію на довгий час.
Чверть тарілки білків. Білки є необхідними для росту і відновлення тканин, підтримки м'язової маси і забезпечення тривалого відчуття ситості. Обирайте білки з риби, курки, бобових, горіхів або насіння. Включення різних джерел білка допоможе забезпечити різноманітність амінокислот та інших корисних речовин.
Не забувайте про здорові жири. Оливкова олія, авокадо, горіхи і насіння містять корисні мононенасичені і поліненасичені жири, які підтримують здоров'я серця, мозку і шкіри. Вони також можуть допомогти зменшити запальні процеси в організмі.Пийте достатньо води. Підтримка водного балансу є важливою частиною здорового харчування. Вода - це найкращій вибір для втамування спраги, вона сприяє підтримці всіх функцій організму, покращує травлення і запобігає зневодненню.
Здорова тарілка допомагає легко контролювати порції і забезпечити різноманітність у раціоні, що робить здорове харчування простим і доступним. Пам'ятайте, що кожен прийом їжі - це можливість зробити здоровий вибір і покращити своє самопочуття.
Як допомогти дитині зрозуміти, яку емоцію вона зараз переживає? Як зняти напруження за допомогою рухової активності, міміки та голосу ?Як опанувати тривогу ?
Піклуватися про інших можемо тільки тоді, коли піклуємося про себе. Здобувачі освіти отримали поради, як подбати про своє ментальне здоров'я і залишатися в ресурсі.
До Петриківського ліцею Петриківської селищної ради завітали представники Центрального відділення комплектування спільно з військовою частиною 3021 НГУ.
Наша зустріч розпочалася з профорієнтаційної роботи щодо особливості навчання у вищих закладах НГУ, а саме в Національній академії та Київському інституті Національної гвардії України:
-про різновиди факультетів та переваги навчання в ВНЗ НГУ;
-як саме навчають та які перспективи від навчання;
-показали захоплююче відео про роботу гвардійців, про особливості підготовки курсантів, про інноваційні методи навчання та обмін досвідом з іншими країнами.
Інструктор з бойової підготовки розповів про військову амуніцію та озброєння також учні мали змогу одягти військове спорядження.
Інструкторка з тактичної медицини розповіла про надання першої дошпитальної допомоги. На занятті діти практикувалися накладати турнікети.
Кінолог разом зі своєю службово-розшуковою собакою продемонстрували затримання злочинця та команди, які виконує чотирилапа вихованка з пошуку людей та різних небезпечних речей.
Оператор БпЛА розповів про те, що сьогодні технічні засоби аеророзвідки є найефективнішими. Найкращих результатів можна досягти, використовуючи всі можливі інструменти у комплексі (радіорозвідка, аеророзвідка).
Провів з дітьми практичне заняття з керування БплА та розповів про його технічні характеристики.
Захоплююча зустріч допомогла зорієнтувати дітей у виборі навчального закладу військового спрямування.
Команда Петриківської громади стала срібним призером у районному дружньому дитячому турнірі з футболу на підтримку захисників та захисниць України "Разом до Перемоги" серед хлопців 2010 - 2013 року народження. Змагання проводились в смт. Новоолександрівка. В турнірі приймали участь команди 15 громад Дніпровського району.
Захід пройшов на високому рівні, для дітей це було справжнє свято спорту, дружби й миру.
Наша команда була нагороджена кубком,м'ячами, смаколиками, а кожен гравець отримав грошову премію, медаль та грамоту.
Додому діти повернулись щасливими та задоволеними!
Слад нашої команди :
Польшаков Данііл, Дубовик Владислав, Маркевич Артем, Бєліков Микита, Шістя Руслан, Ванжа Станіслав, Шаня Єгор, Сілогава Джумбєрі, Данилейко Владислав, Колос Артем, Полянський Максим, Полюга Святослав та вчитель фізичної культури Петриківського ліцею Франчук І.Д.
Вітаємо наших хлопців і бажаємо нових перемог!
Петриківський Ліцей жодного разу не пропустив участь у Всеукраїнській експедиції " Моя Батьківщина - Україна". Адже це не тільки пошукова, а й дослідницька робота. Цьогоріч учні 9-А класу досліджували творчий шлях Заслуженого художника Наталії Рибак,яка має орден княгині Ольги та премію ім. Данила Щербаківського. Зустріч з такою теплою, щирою і надзвичайно енергійною людиною додає і нам бажання жити і творити. А ще Наталія Михайлівна майстер слова, влучного і з гумором. Час пролетів швидко, а закоханість у її безмежну щирість, патріотизм залишуться з нами . Адже ми навіть поміряли їх корали і пригостилися яблуками з власного саду. Дякуємо Вам, Наталіє Михайлівно!
Всеукраїнський творчий конкурс "День Українського Козацтва" приніс в нашу копілку Перемогу і нагороди за зайняте ПЕРШЕ місце. Вітаю Юлію Рудовол та Алісу Роботу (9-А клас Петриківський ліцей, директор Марина Сорока) з визнанням.
До Дня української писемності та мови в 11-Б класі Петриківського ліцею відбулася інтелектуально-розважальна гра «МовиМо QUIZ». Здобувачі освіти виявили чудові ідеї, ерудованість, креативність протягом гри, яка проходила між двома командами.
Зігравши в квіз, діти отримали позитивні емоції, заряд бадьорості, яскраві враження і гарний настрій!
Переможці гри підтвердили девіз команди: "Межі моєї мови – це межі мого світу». Розширюйте свої мовні горизонти, говоріть, живіть, відчувайте якісну українську!
Сьогодні у 5-Б класі був проведений урок «День української писемності та мови: від найдавніших пам’яток писемності до сучасної мови», присвячений Дню української писемності та мови. Діти уважно слухали інформацію про створення цього свята, про першого українського письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії Нестора Літописця та про його "Повість минулих літ", а потім активно долучались до цікавих завдань, які підкреслюють багатство та красу нашої мови.
До Дня української писемності та мови Петриківського ліцею був проведений урок на тему: «Наша мова – наша зброя». Під час цього заходу учні 7-Б класу мали можливість зануритися у світ української мови та писемності, які є справжнім скарбом нашої культури.
На уроці дітям нагадали про важливість збереження та розвитку рідної мови, адже кожне слово — це частина нашої національної спадщини. Учні підкреслили, що кожен з нас може стати справжнім хранителем цього скарбу. Любов до мови та бажання глибше її пізнати — це запорука не лише особистого розвитку, а й збереження культурної ідентичності нації.
Заклик до учнів був простим, але вагомим: "Нехай любов до рідної мови росте, а знання про неї розширюються, адже мова — це сила, яка об’єднує і захищає".
В Петриківському ліцеї за сприяння Управління освіти Петриківської селищної ради відбулися цікаві інформаційні заняття щодо ризиків пов'язаних з вибухонебезпечними предметами.
handicapinternational
humanity & inclusion
@Alina GUBAR
Щороку в Україні у жовтні проводиться місячник шкільних бібліотек. Читацька родина здобувачів освіти 5 –А та 5 – Б класів (класні керівники Пацьора Л.П., Земляна Т.С.) організували пізнавальну подорож « Книга – джерело знань», мета якої залучити дітей до читання книг, виховувати бережливе ставлення до неї. Активна участь у конкурсах, інсценівка вивчених творів, знання про улюблених героїв – все це ще раз доводить, що
Книги – морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить
Дивнії перла виносить (Іван Франко)
Радіодиктант до Дня писемності в Петриківському ліцеї: традиції, єднання та підтримка рідної мови
25 жовтня у Петриківському ліцеї відбувся щорічний радіодиктант національної єдності, присвячений Дню української писемності та мови. Ця подія вже давно стала доброю традицією для нашого навчального закладу, об'єднуючи учнів та вчителів у спільному прагненні популяризувати українську мову та підтримати її розвиток.
Цьогоріч до написання радіодиктанту долучилися здобувачі освіти 10-х та 11-х класів разом із своїми наставниками. Радіодиктант став не лише перевіркою знань, але й важливою нагодою продемонструвати шану до рідної мови та літературної спадщини.
Особливої уваги заслуговує авторка цьогорічного тексту – Оксана Забужко, відома українська письменниця, поетеса та культурний діяч. Її текст, сповнений глибоких роздумів про сучасну Україну та роль мови у формуванні національної ідентичності, став справжнім викликом для всіх учасників. Завдяки складності викладу та багатству мовних зворотів, диктант виявився цікавою й водночас пізнавальною роботою для всіх.
У ліцеї фіналом Тижня української мови та літератури стало проведення І етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, в якій взяли участь здобувачі освіти 7-11 класів. Захід став важливою подією для всіх, хто прагне поглибити свої знання з рідної мови та літератури й перевірити себе у змаганні з однолітками, а також здобувачі освіти мали змогу продемонструвати знання в різних аспектів мови та літератури. Завдання охоплювали питання з орфографії, синтаксису, пунктуації, а також аналіз літературних творів. Тепер, після проведення всіх етапів, учасники з нетерпінням чекають оголошень результатів.
Команда з футзалу Петриківського ліцею серед юнаків 9 - 11 класів має назву "Народжені перемагати". Адже сьогодні вони в черговий раз довели свою першість,залишивши позаду команди суперників.
Пишаємося нашими чемпіонами!
Навіть погода не зіпсувала сьогоднішні змагання з футзалу з участю представниць прекрасної статі.
Дівчата були неймовірні!
Були і сльози і сміх, але боролися до кінця.
І в 1 групі (5-9 класи) і в 2 групі (9-11класи)дівчата стали срібними призерами.
Вітаємо наших дівчаток і бажаємо в майбутньому тільки перемоги!
Сьогодні до здобувачів освіти четвертих класів Петриківського ліцею завітали представники ДСНС, які нагадали дітям правила поводження під час виявлення незнайомих та вибухонебезпечних предметів. Діти уважно слухали про наведені для прикладу ситуації, отримали та з цікавістю ознайомилися зі спеціально розробленими пам'ятками.
Перемога знову за нами!
Хлопці нашого ліцею стали переможцями змагань(у категорії 5-9 класи) з баскетболу(вчителі фізичної культури Франчук І. Д. та Патинка Н. А.). Вітаємо наших переможців і бажаємо перемоги у lll етапі ігор "Пліч-о-пліч".
На передодні дня толерантності у Петриківському ліцеї ,було проведено просвітницькі заходи з елементами тренінгу,мета яких- ознайомити учнів з історією свята та виникнення; познайомити з поняттям «толерантність»; сформувати правильне уявлення про толерантну поведінку; сприяти усвідомленню того, що добро слід починати із себе; пробудити у дітей щирий інтерес до всього корисного, морального, бажання берегти людську гідність.
Сьогодні, 19 листопада, рівно 1000 днів незламності, мужності, стійкості, віри.
1000 днів незламності — це про прагнення до перемоги. Ми впевнені, що попереду у нас мир і щасливе майбутнє, але для цього кожен з нас має продовжувати боротися на своєму фронті — чи то в школі, чи то у волонтерстві. Здобувачі освіти старшої ланки відвідали мітинг-реквієм "1000 днів стійкості", де вшанували пам'ять загиблих воїнів рідної Петриківщини. Ми, наші діти та онуки повинні пам'ятати, якою ціною ми вистояли ці 1000 днів та завдяки кому ми продовжуємо стояти. Боротьба за свободу триває! Слава Україні! Героям слава!
“1000 днів війни. 1000 днів боротьби. 1000 днів незламності”. Саме так сьогодні звучала тема першого уроку для здобувачів освіти Петриківського ліцею.
Проєкт "П'ять кроків до здорового харчування" дав поштовхb не тільки до дій, а й до творчості. Петриківські талановиті діти створили неабиякі тарілочки ! Саме так "Тарілка здорового харчування" називався конкурс малюнків. На папері ожили корисні сніданки і збалансовані обіди, а тарілочки то з петриківським розписом. Малюючи свої робити, діти досліджували правила здорового харчування.
І плакала свіча в скорботі....
У четверту суботу листопада ми згадуємо мільйони невинних душ, які згасли в страшні роки Голодомору. Вони хотіли жити, любити, мріяти. Їхні життя обірвалися від голоду, який став зброєю геноциду.
Про події, які нагадують цінність свободи, єдності і людяності в Петриківському ліцеї відбулася інформаційна година-реквієм "І плакала свіча в скорботі..." Вчитель історії Людмила Решетняк нагадала про мільйони невинних життів, обірваних голодом, учні 9-А, 8-Б та 10-А класів біля пам'ятного знаку запалили свічки пам'яті, поклали колоски хліба, щоб їхня доля ніколи не забулася.
Ця подія нагадує нам, наскільки важливо берегти правду про минуле, аби жахи того часу більше ніколи не повторилися.
25 листопада розпочалася міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щороку в Україні до 10 грудня включно. Основною її метою є привернення уваги суспільства до проблем подолання домашнього насильства, насильства за ознакою статі, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми.
На знак підтримки ,здобувачі освіти долучилися до помаранчевої акції. Це офіційний колір протидії домашньому насильству, що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє.
У Петриківському ліцеї відбулася знакова зустріч з Кафедрою військової підготовки спеціалістів державної спеціальної служби транспорту Українського Державного Університету Науки і Технологій, де учні отримали інформацію про можливості отримання подальшої військової освіти, а також поповнили свої знання з мінної безпеки, тактичної медицини.
Саме після таких годин спілкування відбувається формування активної
громадянської позиції, національно-патріотичної свідомості.
У спортивній залі нашого ліцею відбулися останні змагання з баскетболу серед дівчат 5-9 та 9-11 класів.
Емоції переповнювали і вчителів, і учасників, і батьків, і глядачів.
В молодшій підгрупі наші дівчатка стали переможницями, отримали заслужений кубок та медалі, а старші вибороли lll місце і отримали медалі. Вітаємо наших дівчаток і бажаємо нових перемог!
"Їсти чи не Їсти?- оце питання!" Саме такий кейс-урок відбувся в учнів 11-В класу (класний керівник Алла Харенко) разом зі спікерами з відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ВСП "ЦАРИЧАНСЬКИЙ МІЖГРОМАДСЬКИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ "ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВʼЯ УКРАЇНИ" Гречановою Надією, Маренич Оленою та Петрусь Ольгою. Учні поповнили кейс знань з Правил здорового харчування. Бо Проєкт "П'ять кроків до здорового харчування" покликаний саме до цього. Що корисне, а що шкодить нашому здоров'ю, без чого людина не зможе існувати чи вести активний спосіб життя з'ясували під час навчань.
Запобігання булінгу— це важливий крок до створення безпечного та комфортного середовища для кожної дитини. Формування атмосфери довіри, підтримка жертв і виховання культури поваги допоможуть зменшити випадки цькування, сприяючи розвитку емоційно здорового і стійкого покоління.
Для здобувачів освіти був проведений відкритий урок до Всеукраїнської акції 16 днів проти насильства.
Сьогодні, 6 грудня, Україна відзначає День Збройних сил України. Здобувачі освіти 8-А класу Петриківського ліцею Петриківської селищної ради, приєдналися до привітань ветеранів нашої громади.
Це день, коли ми ще раз дякуємо військовим за їхню щоденну працю та відданість. Наші захисники й захисниці щодня бережуть спокій мільйонів українців, мужньо боронячи рідну землю. Слава Україні!
Вітаємо усіх з Днем Святого Миколая! Бажаємо, щоб цей день приніс радість, тепло і незабутні приємні миті, а кожен дім хай наповниться світлом і добром, серце - вірою в чудові дива! Нехай Святий Миколай оберігає всю нашу країну від усього лихого.
Святий Миколай йде у ногу з часом. Відправив голосове повідомлення здобувачам Петриківського ліцею про те, що його олені захворіли, а літаки через війну в Україну не літають. Тому подарунки змушений був відправити поштою. Єдине, у системі відбувся збій та номер ТТН загубився. Щоб отримати свої подарунки, потрібно знайти усі цифри номеру відправлення.
Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. 6 грудня є Днем Збройних сил України.
Дорогі захисники! Вітаємо вас зі святом, з Днем Збройних Сил України! Кожен з вас Герой!!! Дякуємо вам за все, що робите для України! Ви наша опора! Віра, Надія і Любов!
Дякуємо усім, хто продовжує боротись на фронті. Памʼятаємо усіх, хто віддав своє життя у боротьбі за вільну Україну.
Учні Петриківського ліцею привітали воїнів Петриківської громади та висловили щиру подяку за захист та можливість навчатися.
Наші хлопці кращі волейболісти Петриківської громади серед школярів 9-11 класів!
Ми перемогли! Склад нашої команди: Денисенко Д., Пікуш С., Клешня К., Щербина С., Калюга І., Хоменко І., Іващенко Я., Бакшинський Я., Олійник О., Зубко О., Батюк В., Ус Н.
Вітаємо наших хлопців і бажаємо перемоги в подальших етапах гри "Пліч-о-пліч".
ТРЕНІНГИ З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я «ТУРБОТА ПРО СЕБЕ ТА ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ»
відбулися в Петриківському ліцеї (директор - Марина Сорока) . Стосувалися вони саме ментального здоров’я, організовані спільно з громадською організацією "Аваліст" за підтримки фондів Чеської Народної Республіки. Учні 9-А та 9-Б класів мали чудову можливість дізнатися, що таке ментальне здоров’я, чому воно таке важливе та як його зберігати у повсякденному житті. За допомогою інтерактивних вправ діти вчилися розпізнавати емоції, знижувати рівень стресу та дбати про свій внутрішній комфорт.
Зустріч з тренерами відбуваласяу невимушеній атмосфері, де кожен почувався почутим і підтриманим. Відкритість, щирість цього тренінгу дасть підтримку для учасників в тривожних чи екстремальних ситуаціях.
Діти не тільки отримали корисні знання про ментальне здоров’я, а й винесли із собою багато позитивних емоцій, що стали справжнім зарядом енергії для подальших звершень!
Дякуємо організаторам за важливу справу, за турботу про психологічний стан наших дітей.
Новорічні та Різдвяні свята дарують здійснення найзаповітніших дитячих бажань. Новий рік - це завжди час сюрпризів, коли довкола панує добра магія і казка. Сьогодні учні 2-А,2-Б,3-А,3-Б,4-А, та 4-Б класів Петриківський Ліцей провели чудове новорічне свято.
Нехай новий рік стане успішним і плідним, щедрим на здобутки та добрі справи, нехай він принесе багато радісних і щасливих днів.
Миру нам всім, добра та найшвидшої Перемоги!
Уже декілька років поспіль конкурсний фестиваль "Собори наших душ" відкриває нові імена обдарованих дітей нашого селища. Учасники щорічно демонструють у своїх роботах неординарне бачення та талант.
Здобувачі освіти Петриківського ліцею, а саме: Кістриця Анна, Ахмедов Ельдар, Іщенко Альона, Корнєва Світлана та Рудовол Юлія теж взяли участь у цьому конкурсі та отримали корисні подарунки за зайняті призові місця.
Бажаємо й надалі творчих злетів та натхнення!
Ось і завершилась реалізація проєкту «Пʻять кроків до здорового харчування». Під час зустрічі у Петриківському ліцеї Петриківської селищної ради заступника генерального директора Державної установи "Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" Інни Похмурко, завідувача ВСП «Царичанський міжгромадський відділ ДУ «ДОЦКПХ МОЗ» Світлани Тищенко та фахівців ВСП з дирекцією, начальником Управління освіти Петриківської селищної ради Наталією Коваленко, учительським колективом та учнями ліцею були вручені грамоти і подарунки директору ліцею Марині Сороці і учням, які приймали активну участь в реалізації даного проєкту, поширювали здорові харчові звички та внесли вагомий внесок у створення кращого майбутнього.
Наша команда"Петриківські красуні" сьогодні здобула перемогу у змаганнях з волейболу у молодшій віковій категорії.
Команда у складі - Рудовол Ю, Кирпань А., Конох М., Пацьори Є., Попович Н., Таран Ю., Польшакової Д., Дубицької А., Попович К., Гусар М., Гавриш В. та капітана команди Миронової В. впевнено відіграли всі партії і заслужено отримали кубок та медалі.
Вітаємо наших дівчаток і бажаємо перемог у послідуючих етапах!
День Соборності України – свято єдності та сили народу
22 січня українці відзначають День Соборності України – подію, що нагадує про силу єдності нашого народу. У цей день у 1919 році на Софійському майдані в Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Ця історична подія стала важливим кроком до об’єднання українських земель та утвердження незалежної держави.
День Соборності – це символ прагнення українців жити в єдиній і неподільній країні. Він нагадує про те, що лише разом ми можемо будувати сильну, вільну і незалежну державу.
Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності – свято, яке об’єднує всіх українців навколо ідеї згуртованості, незалежності та спільної мети. Це день, коли ми згадуємо про важливість єднання нашої держави, адже саме в єдності полягає сила народу.
Соборність – це не просто слово чи історичний факт, це те, що має жити в серці кожного. Разом ми здатні будувати сильну державу, що стане прикладом для майбутніх поколінь.
Громадська організація
«Асоціація саперів України» відвідала Петриківський ліцей (директор Марина Сорока). Разом з учнями спеціалісти обговорили питання мінної безпеки. Всі загрози, які несе нам війна необхідно передбачити, тому такі зустрічі вкрай важливі. Всі діти отримала корисні матеріали та буклети.
Новий день- нові змагання-і нова перемога!
Сьогодні наша команда "Петриківчаночка"стала переможцями ll туру змагань "Пліч-о-пліч.Шкільні ліги."
Завдяки правильному підходу,мотивації та великому бажанню гравців та вчителів перемогти,наші красуні були найкращими!
Вітаємо наших дівчаток,і бажаємо нових перемог у lll етапі.
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.Ця дата була обрана тому,що саме в цей день в 1945 році визволили концтабір Освенцим, який знаходився на території Польщі.
Ця трагедія є однією з найстрашніших в історії людства.
Це був геноцид єврейського народу під час Другої світової війни.
Голокост -це жахлива трагедія,яка нагадує нам про небезпеку ненависті, ксенофобії та нетерпимості.
Вічна пам'ять мільйонам невинних жертв.
Заслужений вчитель України Людмила Решетняк традиційно проводить у ці дні Уроки памʼяті серед учнів Петриківського ліцею.
Адже цей день закликає нас пам’ятати уроки минулого, щоб така трагедія більше ніколи не повторилася. Пам'ять про Голокост — це не лише скорбота, а й важливий заклик до дій: боротися з дискримінацією, ненавистю та захищати права кожної людини, незалежно від її походження чи віросповідання.
Нехай наші серця залишаються відкритими для доброти й співчуття, а пам’ять про жертв Голокосту назавжди залишається в історії людства як нагадування про цінність кожного життя. Пам’ятаємо. Єднаємося. Діємо.
Метою проведення інформаційної години,поліцейським офіцером ,було охарактеризувати види загроз в Інтернеті, висвітлити зміни в законодавстві й актуальну практику щодо відповідальності за булінг, продемонструвати шляхи формування навичок кібергігієни та
медіагігієни в умовах воєнного стану, визначити роль та місце штучного інтелекту в інтернет-безпеці.
День безпечного Інтернету. Вчителі інформатики Петриківського ліцею долучилися до ІV Всеукраїнської науковопрактичної конференції "Безпека дітей в Інтернеті: попередження, освіта, взаємодія ". Метою цієї конференції є об'єднання зусиль освітян, правоохоронців, представників громадянських організацій та державних органів різних областей України щодо осмислення, виявлення та поширення ефективних практик, які сприяють безпеці дітей в інтернеті, а також розвитку кіберграмотності педагогічної спільноти.
День безпечного Інтернету нагадує нам, що цифровий світ – це не лише безмежні можливості, а й потенційні загрози. Усвідомлене та відповідальне використання технологій допоможе зробити Інтернет безпечнішим для всіх.
Професія педагога в усі часи вважалася такою, яка має досить багато стресогенних факторів і ризиків втратити психічне здоров'я, розчаруватися в роботі, в собі.
Для ефективної роботи, збереження психічного здоров'я педагога важливо відновити свій психоенергетичний потенціал, позбутися страхів, розчарування, пом’якшити вплив стресових ситуацій.
У Петриківському ліцеї психологом Тетяною Земляною та соціальним педагогом Аллою Харенко був проведений тренінг розроблений спеціально для педагогічних працівників. Мета тренінгу: зберегти психічне здоров'я педагога та попередити несприятливі емоційні стани : стрес, депресію, тривожність.
День безпечного Інтернету: чому це важливо?
Safer Internet Day – це міжнародна ініціатива, спрямована на підвищення рівня безпеки в онлайн-середовищі. Він об’єднує мільйони людей по всьому світу.
Основна мета проведених заходів для здобувачів освіти Петриківського ліцею, а саме: перегляд коміксів та відео про платіжне шахрайство, спортивний забіг з платіжної системи (вчитель Мокієнко В.В.)– підвищення рівня цифрової грамотності, привернення уваги до загроз у кіберпросторі та формування відповідальної поведінки. Спільними зусиллями ми робимо Інтернет безпечнішим для кожного.
Любов – рушійна сила навіть у найтемніші часи .День закоханих уже давно став символом вірності та ніжності. Але за цим святом ховається безліч історій, що не тільки зберігають теплі почуття, а й справжні випробування. Вони переплітають кохання з військовими реаліями, де серце наших захисників та захисниць б’ється в такт важких моментів. Тому всі школярі Петриківського ліцею( директор Марина Сорока) спочатку подбали про наших захисників, передавши їм солодкі валентинки, а потім зробили собі свято!Воно стане яскравим нагадуванням про те, як любов може стати великим порятунком у найскладніші часи.
Любов — це не лише про дорослих… День святого Валентина — це про теплі почуття, щирі емоції та справжню радість. І хто, як не діти, вміють виражати це найкраще?
День закоханих – це не тільки про романтичні пари, а й про щиру любов у всіх її проявах. Любов до сім’ї, дітей, друзів… і, звісно, до себе! Так гарно і так приємно було від виступів наших дітей! Вони вкотре довели, що світ врятує краса , любов і наші ЗСУ.
Для молодших школярів проведено психологічні хвилинки, які допоможуть впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок, на плідну роботу, також дадуть змогу створити сприятливу атмосферу, що дозволить дітям розслабитися, зняти емоційне напруження, відновити почуття безпеки та психоемоційного комфорту.
20 лютого – Україна вшановує пам’ять мужніх людей, які віддали своє життя за свободу та гідність під час Революції Гідності. Вони боролися за правду, незалежність і майбутнє нашої країни.
Небесна Сотня стала символом незламності духу та жаги до справедливості. Ми пам’ятаємо їхній подвиг і продовжуємо боротися за цінності, за які вони віддали свої життя.
Вічна пам’ять і слава Героям! О 9:00 хвилина Памʼяті!
Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні є важливою складовою національної свідомості та шани до тих, хто віддав своє життя за свободу та гідність України. Щорічно 20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.
Подвиг Героїв Небесної Сотні став символом незламності українського народу у прагненні до свободи та демократії. Їхня самопожертва надихає сучасних захисників України та зміцнює національну єдність у боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність держави.
Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні є не лише даниною поваги до загиблих, але й нагадуванням про відповідальність кожного громадянина за майбутнє країни та необхідність продовжувати боротьбу за її незалежність.
Любити і шанувати рідну мову, розвивати і популяризувати та розширити свої знання про рідну мову - така мета мовознавчої гри ,,Яке прекрасне рідне слово!", що відбулася у 5- А і 6-Б класах 21 лютого, присвячена Міжнародному дню рідної мови. Прагнемо, щоб українське слово завжди було живим, вільним, квітучим!
Як ніжна пісня солов’їна,
Як тихий шепіт вітерцю,
Так моя мова рідна лине,
Її безмежно я люблю.
Плекаймо кожне своє слово,
Вкладаймо душу у рядки,
Нехай лунає наша мова
У всьому світі й навкруги.
/Тетяна Прокоф’єва/
Нехай цей день стане яскравим нагадуванням про багатство та красу рідної мови, яка зв'язує покоління та надає особливий сенс нашій культурі!
Урок, присвячений Міжнародному дню рідної мови, у 5-Б класі.
У цей день, 11 років тому, тисячі кримців вийшли на мітинг у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України
Тоді спротив проти окупації Криму почали найхоробріші та найвідданіші мешканці Криму, тепер його чинить разом вся країна.
У нас назавжди закарбувалося в пам'яті те щемне серцю відео, на якому відважні юнаки, курсанти-нахімівці, співають Державний гімн України, тоді як окупанти, зрадники і боягузи міняли Державний прапор України на російську ганчірку.
Їх намагалися «заглушити», але любов до Батьківщини, до рідної країни не заглушити і не стерти з серця. Саме такі факти нагадала вчитель історії Людмила Решетняк ліцеїстам 9-11 класів на заході «Крим- це Україна!» А учні приготували розповіді про Крим « Із сімейного фотоальбому», поділилися родинними спогадами.
Крим – нескорений, як нескорена і Україна! Разом до перемоги! Слава Україні!
Масниця – це одне з найвеселіших та найсмачніших свят року, яке з нетерпінням чекають і діти, і дорослі. Воно символізує проводи зими та зустріч весни, а головним частуванням цього тижня є золотисті, рум’яні млинці.
Сьогодні учні початкових класів урочисто проводжали зиму. Найяскравішим моментом свята було спалювання масляної баби, що є старовинною традицією.
Масниця – це не просто свято, а ще й чудова нагода навчити дітей доброті, щедрості та радості від спілкування. Нехай у школі завжди панує тепло, сміх і гарний настрій, як на Масляному тижні!
Учні Петриківського ліцею долучились до Всеукраїнської акції "Наша допомога птахам". Організовано та проведено виставку робіт "Моя пташка Перемоги" (вчитель Лавріненко В. С.).
Діти проявили свої уміння, фантазію та зобразили птаха, який на їхню думку символізує Перемогу.
II місце в змаганнях Дніпровського району з волейболу.
Так,ми поступилися суперникам (команді Солонянської громади),але як відчайдушно боролися. Хлопці,які займаються футболом і вивчають волейбол лише на уроках фізичної культури,протистояли гравцям(які по 5-6 років займаються в спортивних школах з волейболу), показали чудову гру, заставили суперників похвилюватися і почули від переможців слова подяки та похвали.
Ви - молодці! Ми вами пишаємося!
Молодці не тільки наші хлопці,а й наші дівчатка!
У 2 вікових групах (5-9 класи та 9-11класи),вони отримали срібні нагороди,показали красиву гру, отримали позитивні емоції та порадували грою своїх вболівальників.
Вітаємо всіх учасників змагань "Пліч -о-пліч.Шкільні ліги" і бажаємо в подальшому нових перемог!
5 березня в Петриківському ліцеі ( директор Марина Сорока)фахівчинями ГО "Ла Страда-Україна", за сприяння ЮНІСЕФ, для здобувачів освіти 1-11 класів проведено інтерактивні заняття за тематиками протидії булінгу, забезпечення власної безпеки в умовах війни, ідентифікації та виходу з токсичних стосунків, розуміння власних емоцій, а також арттерапевтичні заняття, що сприяють психологічному розвантаженню та стабілізації психоемоційного стану дітей та дорослих. Спілкувалися про важливі теми, які хвилюють зараз кожного і є надзвичайно актуальними в сучасних реаліях.
Щиро дякуємо спеціалістам за надзвичайно цікаві та інформативні заняття.
Говоримо про важливе!
У березні 2025 року стартувала інформаційна кампанія з метою формування у дітей віком 7-9 років звички достатнього вживання питної води, як однієї з основних звичок здорового харчування для профілактики надмірної ваги у школярів. Активну участь у кампанії взяли учні початкових класів Петриківського ліцею Петриківської селищної ради. Проводились інформаційні хвилинки «Яка вода питна?»(3-Б клас), «А вода - це справжнє диво»(1-2 класи). Фахівець відділення епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних хвороб ВСП «Царичанський міжгромадський відділ ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Надія ГРЕЧАНОВА надала рекомендації та наголосила на потребі дотримуватися культури пиття вже з раннього дитинства.
Завдання вчителів і батьків - налагодити питний режим дитини та пояснити: чому важливо пити достатню кількість води.
Українські добровольці – це люди, які без жодного примусу та примх, взяли на себе велику відповідальність за безпеку українців та стійкість нашої країни. Сьогодні, українці, які раніше обіймали цивільні професії – це героїчні воїни, які у лавах сил оборони гідно боронять нашу державу. Вчителі Петриківського ліцею( директор Марина Сорока) приготували власноруч пироги та смаколики аби передати саме нашим добровольцям. Як завжди, волонтер Олександр Мокієнко відгукнувся доставити наші посилочки адресатам.
Слава українським добровольцям! Слава Україні!
Вітаємо переможців! Наші хлопці,і в старшій і в молодшій вікових категоріях,проявивши справжній чоловічий характер, командний дух, жагу до перемоги в напруженій боротьбі вибороли 1 місця у III етапі змагань "Пліч-о-пліч" Всеукраїнські шкільні ліги з баскетболу, залишивши позаду міські ліцеї та спортивні школи. Обласні фінальні - чекайте нас!
Фахівці ВСП «Царичанський міжгромадський відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» наголошують, що організація питного режиму в закладах освіти повинна сприяти оптимальному задоволенню потреб у безпечній та якісній воді.
Діти у віці 6-11 років повинні випивати в день не менше 1.5-2 літра води. Це оптимальна норма для підтримки організму в тонусі. І цю кількість рідини розраховано без урахування інших рідин, які потрапляють в організм з їжею або в напоях.
З 11 до 14 років добова норма води збільшується з 1.7 до 2.3 літрів. А вже в підлітковому періоді вона досягає такого ж рівня, що і у дорослих. І вираховується дуже просто – 30 мл води на 1 кг ваги дитини. Але не тільки від цього залежить, скільки води потрібно випивати підлітку, а й від його способу життя. Якщо він активно займається спортом, та й сам по собі дуже рухливий і непосидючий, то для нормальної життєдіяльності організму йому необхідно заповнювати запаси рідини.
Здобувачі освіти 1-4 класів Петриківського ліцею Петриківської селищної ради доєдналися до тематичного челенджу. Для формування звички правильно пити воду діти користуються трекерами. Трекери водного балансу допоможуть не забувати споживати необхідну кількість води протягом дня.
Достатнє вживання питної води – запорука правильного розвитку і повноцінного росту дитини.
Ми кращі! В змаганнях з шахів ми вибороли I та III місце.
За молодшу групу виступали: Пацьора Єлизавета,Булучов Євген,Шевчук Богдан та Іващенко Едуард (вони стали абсолютними переможцями).
За старшу групу: Альбрехт Дарья, Денисенко Дєніс, Пікуш Станіслав та Клешня Костянтин.
Вітаємо наших переможців і бажаємо успіхів у наступному етапі змагань.
У сучасних реаліях освіта в Україні стикається з численними викликами, зокрема через військові дії та інші соціальні труднощі. У відповідь на ці виклики у Петриківському ліцеї під час канікул були проведені додаткові уроки для надолуження освітніх втрат, спрямовані на покращення рівня знань учнів та усунення прогалин у навчанні.
Уроки надолуження освітніх втрат є важливим кроком до відновлення якості освіти та забезпечення рівних можливостей для всіх учнів.
04.04.2025 інспектором з дотримання прав людини ВП №1 Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області капітаном поліції Геннадієм Гріченко спільно з інспектором сектору ювенальної превенції Дніпровського РУП №2 лейтенантом поліції Ілоною Суботньою, сержантом поліції поліцейським УПО м. Кам’янське Романом Хмелинським, соціальним педагогом Петриківського ліцею Петриківської селищної ради Аллою Харенко проведено лекцію з учнями початкових класів на тему: «Мінно-вибухова небезпека» на якій учнів було ознайомлено з основними поняттями та категоріями мінно-вибухової небезпеки, а також доведено алгоритм дій у разі виявлення підозрілих предметів, що можуть становити загрозу життю та здоров’ю людей. Учням наголошено щодо дотримання мір безпеки під час сигналу повітряної тривоги.
4 квітня — Міжнародний день просвіти щодо мінної небезпеки та допомоги в протимінній діяльності. Цей день проголошений ООН для того, щоб привернути увагу до проблем, пов’язаних із мінами та вибухонебезпечними пережитками війни, які продовжують щороку завдавати шкоди мирному населенню, особливо дітям.
Для України ця тема, на жаль, є особливо актуальною через війну, адже багато територій залишаються замінованими, і робота саперів надзвичайно важлива для безпеки цивільного населення.
Сьогодні для здобувачів освіти Петриківського ліцею були проведені тематичні години спілкування, на яких діти повторили правила протимінної безпеки, а також переглянули навчальні відео.
Команда "Найрозумніші" в категорії 5-9 класи брала участь у ІІІ етапі змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" з шахів. Усього за трофей за шаховими дошками боролися 7 команд шахістів. Учасники Петриківського ліцею провели багато цікавих та напружених партій, проявивши свою інтелектуальну силу та стратегічне мислення. Наша команда посіла ІІІ місце. Склад команди: Пацьора Єлизавета, Шевчук Богдан, Булучов Євген, Іващенко Едуард.
У Петриківському ліцеї Петриківської селищної ради для здобувачів освіти 2-Б класу (класний керівник Н.КОВАЛЕНКО) було проведено цікаву та пізнавальну виховну годину на тему "Кожна краплина має значення". Захід мав на меті сформувати у дітей відповідальне ставлення до природних ресурсів, зокрема до води, як до найціннішого багатства на планеті.
Під час виховної години учні ознайомилися з важливістю води для життя всіх живих організмів, дізналися про її обмежені запаси на Землі та про необхідність економного використання водних ресурсів. Наприкінці заходу діти виконали творче тематичне завдання.
Фахівці відділення епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань ВСП «Царичанський міжгромадський відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» наголошують, що організація питного режиму в закладах освіти повинна сприяти оптимальному задоволенню потреб у безпечній та якісній воді.
"ВЕЛИКОДНІЙ КОШИК ДЛЯ СОЛДАТА"
Щоби українські воїни відчули пасхальний настрій педагогічний та учнівський колектив Петриківського ліцею (директор Марина Сорока) постійно організовує благодійну акцію "Великодній кошик для солдата"
Вміст кошиків – традиційний: Пасочки, пироги,смачні піци , запашні домашні компоти, солодощі, а також – різнобарвні писанки та святкові листівки, серветки та миючі засоби.Для кожного з нас-це передпасхальне добре діло А нашим захисникам радість, що ми про них пам’ятаємо. Разом ми сила!Гуртом легше не лише бити , а й подарунки робити !
Ми сильні, бо ми українці! Слава Україні!
"Дзвони Чорнобиля" - така назва заходу, проведеного разом із здобувачами освіти 8-А класу Петриківського ліцею (вчителька Людмила Решетняк).
Події 26 квітня 1986 року ніколи не зітруться з пам'яті українців. Того дня Україна була на межі життя і смерті, бо відбувся вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, який учені всього світу назвали найбільшою техногенною катастрофою. Українців врятували ті, кого ми з любов'ю називаємо ліквідаторами. Це і пожежники і військові і будівельники і лікарі...Серед відважних ліквідаторів чимало наших земляків. На жаль, не всі дожили досьогодні...
Під час повномасштабної війни наш лютий ворог росія окупувала Чорнобильську АЕС. Дякуючи ЗСУ станцію звільнили від непроханих. Сьогодні ворог вдається до шантажу, бо тримає під контролем найбільшу АЕС- Запорізьку у м. Енергодарі.
Біль Чорнобиля посилився болем Запорізької АЕС...
Ліцеїсти вшанували чорнобильців покладанням квітів до пам'ятника у сел.Петриківка.
Переосмислюємо минуле заради безпечного майбутнього!
День цивільного захисту. Здобувачі освіти 8-Б класу ( вчитель Людмила Решетняк) провели урок-реквієм, присвячений вшануванню пам!яті Героїв України новітнього часу. Ми вшанували Героїв Петриківщини, які відважно захищали нашу рідну Україну від лютого рашистського ворога. Ми пам!ятаємо відважних випускників Петриківського ліцею Дмитра Стасовського Максима Попка, Олексія Захарченка, Костянтина Тезика, Олександра Куля, Андрія Кімлика,, Володимира Хорошуна, Валерія Дашівця, Олександра Гусака. Хвилина мовчання у скорботній тиші... Діти засвітили лампадки і поклали квіти до підніжжя стели. Всі разом виконали Гімн України. Світла пам!ять Героям, подвиг яких збережемо у наших серцях...
До Дня цивільного захисту в закладі освіти було проведено низку заходів, спрямованих на підвищення обізнаності здобувачів освіти з питань безпеки життєдіяльності.
Одним із таких заходів стало написання тематичного диктанту.
Здобувачі освіти мали змогу не лише перевірити власні знання з орфографії та пунктуації, а й поглибити розуміння важливості правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.
У Петриківському ліцеї цього тижня були проведені виховні години та практичні заняття до Дня цивільного захисту населення. Заходи мали на меті формування у здобувачів освіти знань та вмінь, необхідних у надзвичайних ситуаціях.
Під час виховних годин учні ознайомилися з основами цивільного захисту, правилами поведінки під час небезпечних ситуацій.
Проведені заходи допомогли закріпити знання, підвищити рівень готовності учнів та працівників ліцею до можливих надзвичайних подій. День цивільного захисту вкотре довів важливість обізнаності та злагодженості дій у критичних ситуаціях.